Dostarczamy rozwiązania informatyczne dla małych i średnich firm już od 17 lat!

Outsourcing IT

Outsourcing IT Image

Outsourcing IT, czyli czym jest wsparcie informatyczne

Outsourcing IT polega na zleceniu firmie zewnętrznej działań informatycznych. Jest to idealny sposób na obniżenie kosztów utrzymania własnego działu IT przy jednoczesnym dostępie do wyspecjalizowanej kadry informatycznej.

W naszej ofercie znajdują się takie usługi jak: tworzenie i modernizacja oprogramowania komputerowego, zarządzanie usługami sieciowymi, zabezpieczenie danych przed utratą, rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem (zdalnie i w siedzibie klienta), stały monitoring sieci i oprogramowania.

Uzasadnienie biznesowe dla outsourcingu IT

Głównym argumentem dla korzystania z usług outsourcingu jest redukcja kosztów, która pozwala na czas wykonania projektu informatycznego wynająć zasoby zewnętrzne, które w większości przypadków są tańsze od zasobów wewnętrznych. Dostarczanie usług na najwyższym poziomie, specjalizacje pracy, czy dostęp do specjalistycznej wiedzy to tylko niektóre zalety outsourcingu IT.

Outsourcing IT pozwala firmom na pełną koncentrację środków i zasobów do realizacji zasadniczych celów biznesowych. Dzięki takiemu działaniu firma zwiększa swoją elastyczność, a poprzez oszczędność zasobów, również wydajność. Outsourcing dodatkowo pozwala na utrzymanie niższego poziomu zatrudnienia poprzez eliminację potrzeby utrzymania dedykowanego zespołu informatyków, w szczególności kiedy nie jest to statutową działalnością przedsiębiorstwa.

Outsourcing IT Image